Патентний
повірений
реєстрація та патентування в Україні, Росії.
02225, Україна, м.Київ, вул.Каштанова,14-Б, 23.
 
Тел. +38 067 596 66 03
Моб. +38 067 952 49 02
 
Skype: patentoclub
/067/ 952-49-02, /044/ 515-82-27

Патентний прототип винаходу (корисної моделі).

    Прототип - це технічне рішення задачі найбільш близьке до вирішення даного винаходу (корисної моделі) і відоме з загальновідомих джерел до дати подання Заявки в Патентне відомство на патентування.
 
    Прототип - це найближчий аналог винаходу (корисної моделі).
 
    Як вибираються аналоги винаходу:
        1. аналогом для мотоцикла може послужити велосипед;
         2. аналогом для автомобіля є або карета, чи віз, чи мотоцикл.
   P.S. Копію зображення взято з  книги: "Арист Л.М. Дерзновенный мир изобретений. - К., 2007. - 320 с.: 67 ил. -Библиогр.: с.317 -317."
 
 Як вибирається прототип з безлічі аналогів винаходу:
        1. аналог для крісла може служити як стілець, так і табуретка. Але в даному випадку, як прототип доцільніше вибрати стілець.
 
    Прототип за своєю суттю має вирішувати ті ж завдання, що і створене винахід, але винахід в порівнянні з прототипом дає світової технічний поштовх.
 
    Прототип винаходу (корисної моделі) можна розділити на патентний і економічний. Патентний прототип винаходу (корисної моделі) - це той прототип, який відомий науці по найближчих ознаками до створеного винаходу. Економічний прототип винаходу (корисної моделі) - це той прототип, який служить для визначення економічного ефекту, який вносить винахід.
 
    Найчастіше патентний та економічний прототип винаходу (корисної моделі) збігаються, але бувають випадки і навпаки. Як приклад може послужити наступного об'єкт винаходу (корисної моделі) - це нове застосування вже відомого. Тут винахід (корисна модель) винахідника не вносить нові ознаки в існуючий прототип, а навпаки на підставі вже відомому винаходу (корисної моделі) виявляє нове його застосування.
 
    Наприклад, винайденої раніше пристрій Х, знайшло своє нове застосування - це лікування шкірних захворювань. Тут показано, що економічний прототип винаходу (корисної моделі) присутня, а патентний відсутня.
 
    Не слід плутати подібні ситуації з ситуаціями коли винаходиться «піонерське» винаходи (корисна модель). У «піонерському» винахід також присутній економічний прототип і відсутній патентний прототип.
 
    «Піонерські» винаходи представляють собою різкий світової крок вперед у технічному рівні. «Піонерські» винаходи є революцією, проривом в техніці. Як приклади «піонерських винаходів може послужити радіо, телебачення, літак і т.д.). Правильно вибраний прототип винаходу (корисної моделі) відіграє важливе значення при визначенні внеску, який вніс винахідник у вже існуючий світовий рівень техніки.
 
Сніжана Бондаренко
магістр з інтелектуальної власності
© 2024 Інформаційний зміст - Пономарьов О.І.   Розробка сайту 2x3