Патентний
повірений
реєстрація та патентування в Україні, Росії.
02225, Україна, м.Київ, вул.Каштанова,14-Б, 23.
 
Тел. +38 067 596 66 03
Моб. +38 067 952 49 02
 
Skype: patentoclub
/067/ 952-49-02, /044/ 515-82-27

Патенти: патент в Україні та патент в інших країнах

   
    Якщо умовно розділити патенти, які існують в сучасний час, то це будуть торгові патенти і патенти на об'єкти інтелектуальної власності.
 
    Далі будемо розглядати тільки ті патенти, котрі надаються на об'єкти інтелектуальної власності та слугують підтвердженням авторства, права власності (звичайно, на певний період).
 
     Слід звернути Вашу увагу на те, що не на всі об'єкти інтелектуальної власності отримують патенти. За загальним правилом: на ті об'єкти інтелектуальної власності, які регулюються патентним правом, отримують патенти, а на ті об'єкти, які підпадають під дію авторського (суміжного) та промислового (індивідулізующого) права отримують свідоцтва.
 
    Патент можна отримати на базі патентування:
        1. національної фази (патентування у своїй країні, наприклад, в Україні);
        2. міжнародної фази (патентування в інших країнах).
 
    За національною фазою в Україні отримують такі патенти: патент на винахід, деклараційний патент на винахід, деклараційний патент на корисну модель, патент на секретний винахід, деклараційний патент на секретний винахід, деклараційний патент на корисну модель, деклараційний патент на промисловий зразок.
    
    Відповідно ж до міжнародної фазі надаються наступні патенти: міжнародний патент РСТ, патент ЄПВ (Європейського Патентного Відомства), патент ЕАПО (Євразійської патентної конвенції).
 
    Також патенти можна розділити на:
 
    1. звичайний патент. У свою чергу звичайний патент ділиться на основний та додатковий патент. Основний патент - це той патент, який не пов'язаний з патентом на інший винахід і тому може застосовуватися незалежно, тобто сам по собі. Додатковий патент - це той патент, який є вдосконаленням основного патенту на винахід і не може застосовуватися самостійно без основного.
 
    2. незвичайний патент. Це той патент який видається в країні на підставі вже існуючого патенту в іншій країні. Такий патент не може вважатися звичайним, бо вже втратив відповідність критерію новизни. Незвичайний патент можна отримати в тому випадку, якщо це дозволяє законодавство країни. Незвичайний патент ще називають "ввізним", "підтвердженим", "імпортним", "ревалідіруємим".

     
    P.S. За міжнародною фазою найбільше отримують патенти по РСТ.
   P.P.S.S. Згідно законодавства в Україні отримати патент в іншій країні, можна після національної фази, в іншому випадку Вас позбавляють права - це можливості отримати патент в Україні.
    P.S. В період СРСР на Україні в можна було отримати або патент, або авторське свідоцтво.
 
Сніжана Бондаренко
помічник патентного повіреного
 
© 2024 Інформаційний зміст - Пономарьов О.І.   Розробка сайту 2x3